Екологічне виховання дітей

Людина & сміття: хто переможе в 21 столітті?

Ми живемо в еру сучасних технологій, майже невичерпних можливостей, великої кількості потрібних і непотрібних речей та... сміття. Ми щодня користуємося тим, що, начебто, робить наше життя зручнішим, і, не задумуємося про наслідки такої "зручності". Всі ми пам'ятаємо, добре знайомі з дитинства казки про Русалоньку, піратів і принцес.

Тепер уявіть на секунду, якби ці казки писалися у наші дні... То красуня-Русалонька плавала б не в компанії чарівних рибок, а поміж пластикових пакетів, пляшок, одноразових стаканчиків та іншого мотлоху. Корабель піратів мав би всі шанси застрягнути в смітті, яке викинули у море необачні туристи. А принцеса у лісі замість насолоджуватися співом птахів, радше б визволяла їх із “пластикових пасток”, які чекали пернатих на дереві після прогулянки людини.

Якось не дуже чарівно та захоплююче виглядає, чи не так? Ви мабуть теж не хочете, щоб такими були казки для нашої малечі в майбутньому?

Тоді, можливо, варто вже сьогодні боротися із своїм споживчим ставленням до всього навколо — доносити сміття до баків, сортувати відходи, які підлягають переробці, та дотримуватися простих правил поводження зі сміттям? Адже перспективи не надто райдужні: або людство перемагає сміття, або ж непотріб рано чи пізно призведе до фатальних наслідків для людства.

А яких казок для своїх дітей хочете ви — екологічних чи по вуха в смітті? Таке просте питання, відповідь на яке, може змінити поведінку кожного з нас, тим самим, змінивши екологічну ситуацію нашого міста, країни, планету в той чи інший бік.
Що оберете саме ви?

За тиждень